سرور مجازی هلند با پورت ۱۰ گیگابیت و ترافیک نامحدود

پسوند های جدید دامنه

[ad_1]

بسیاری از مردم هنوز فکرمی کنند .com تنها پسوندی است که نام دامنه با آن به پایان می رسد. اما بیش از ۲۰ سال ثبت نام دامنه ها با .com بسیاری از نام دامنه های محبوب در حال حاضر گرفته شده اند و امکان ثبت آن ها مقدور نمی باشد. وجود صدها پسوند دامنه جدید گزینه های فراوانی را برای انتخاب نام دامنه مناسب‌تر در اختیار شما قرار می دهد.

پسوند دامنه

امنیت مرزهای فن آوری

بسیاری از شرکت های بزرگ بدلایل امنیتی در حال تغییر نامه دامنه از پسوند .com به سایر پسوندهای جدید می باشند.  استفاده کردن از دامنه .brand امنیت بیشتری برای کاربران فراهم می کند . با توجه به اینکه ثبت دامنه .brand  نیاز به ارائه مدارک معتبر ازسوی شرکت ها دارد، بنابراین شرکت ها کنترل بیشتری به دامنه های خود داشته و می توانند از سوء استفاده از اسم و شهرتشان جلوگیری کنند. (Barclays بزرگترین بانک بریتانیا در سال ۲۰۱۵ بهمین دلیل  نام دامنه .com را به .brand تغییر داده است)

آیا شما می دانید سالانه حدود ۲٫۵ میلیون صفحه جعلی رزرو سفر گمراه کننده وجود دارد؟ و با تمامی اقدامات ضدجعل و تقلب سازمان جهانگردی، بنظر نمی رسد این آمار در حال کاهش باشد.

موقعیت، مکان، محل

اینترنت یک بازار جهانی آنلاین است و هر کسی در این دنیای مجازی می تواند از آنچه شما بصورت آنلاین ارائه می دهید استفاده کند. اما در بسیاری از موارد، افراد و کسب و کار آن ها نیازی به جهانی شدن ندارد.

رستوران ها، بانک های منطقه ای، سیاستمداران محلی – این افراد و مکان ها به صورت محلی متمرکز هستند و اغلب می توانند از TLD های محلی بهره مند شوند. شناخت مرکر کسب و کار عامل مهمی برای انتخاب دامنه می باشد.

Travel Channel  که یک شبکه جهانی محبوب در چین است در سال ۲۰۱۵  سایت .com خود را بصورت کامل به چینی تغییر داد. یکی از  معروفترین مکان های دیدنی جهان در پاریس را شما می توانید از طریق سایت   toureiffel.paris نیز مشاهده کنید و دامنه قدیمی  tour-eiffel.com هم اکنون به این دامنه ریدایرکت می شود.

گاهی اوقات فضای شما آنقدر کوچک که فکر می کنید، نیست.

در مواردی که بیشترین ترافیک و بازدید کننده سایت شما مربوط به یک مکان یا کشور خاص می باشد، استفاده از پسوند دامنه مرتبط مناسب‌تر خواهد بود.

Renowned برای نوآوری، با توجه به اینکه  مستقر در Switzerland می باشد پسوند دامنه وبسایتش را به CERN. تغییر داده است و بهمین دلیل این تغییر  تعجب برانگیز نیست.  دامنه cern.ch قبلی CERN را محدود به یک کشور می کرد و ماهیت جهانی سازمان را تصدیق نمی کرد.

سرگرم کننده

گاهی اوقات وبسایت شما فقط محدود به صنعت یا یک موقعیت نمی شود و شما می خواهید نام دامنه وبسایتتان به اندازه ای مهیج و سرگرم کننده باشد.

پس از بازسازی گوگل در سال ۲۰۱۵ و اعلام نام الفابت، سایت رسمی آن را نیز از .com به abc.xyz  تغییر داد، که بسادگی یک نام مهیج و جالب است.

استفاده از پسوند .com مثل یک اجبار برای استفاده کاربران بعنوان پسوند دامنه تبدیل شده است در حالیکه برخی اوقات استفاده از سایر پسوند ها امکان انتخاب نام های بهتری را برای مالک سایت ها فراهم می کند که بخاطر‌‎سپردن و محبوبیت آن برای کاربران بمراتب بیشتر خواهد بود.

برجسته نشان دادن کسب و کار

در امورکاری مختلف مانند امور مالی به املاک و مستقلات  و … استفاده از پسوند مربوط به کسب و کارتان در دامنه یک روش مهم جلوگیری از سوء استفاده به آن می باشد. بعنوان نمونه مشتریان با نگاه کردن به url سایت شما به آسانی اطمینان پیدا می کنند که روند در حال انجام دقیقا مربوط به سایت شما می باشد.

برای نشان دادن تکنولوژی (یا هرکسی که مرتبط با شرکت فن آوری است) استفاده از پسوند .tech مناسب است.

بطور مشابه بتازگی استفاده از پسوند .store  برای سایت های فروشگاهی اینترنتی ، کسب و کارهای تجارت الکترونیک بخصوص در قسمت خرید آنلاین بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. بعنوان نمونه فروشگاه اینترنتی فرمول یک از پسوند .store و نام کامل f1.store استفاده می کند.

بنابراین از این پس در هنگام انتخاب نام دامنه خودتان را به پسوند های خاص محدود نکنید و سعی کنید نام دامنه ای که بسادگی دردسترس هست را انتخاب کنید  و در عوض از خلاقیتتان کمک بگیرید که چه پسوندی برای دامنه و موضوع سایت شما مناسب تر خواهد بود.

شما می توانید هم اکنون دامنه جدیدتان را با پسوندهایی مانند .download، .center ، .news، .site و … ثبت کنید، چهت ثبت دامنه و مشاهده لیست کامل پسوندهای ارائه شده لینک دامنه های جدید را مشاهده کنید.

برگرفته از وبسایت thenextweb.com

[ad_2]

لینک منبع