راه اندازی کسب و کار اینترنتی و تجارت الکترونیک

راه اندازی کسب و کار اینترنتی و تجارت الکترونیک

[ad_1]

با گسترش اینترنت و شبکه های مجازی کسب و کارهای سنتی جای خود را به کسب و کارهای آنلاین می دهند، ویژگی هایی چون عدم‌محدودیت زمانی و جغرافیایی و امکان سفارشی سازی بر اساس سلایق مشتری ها و به‌نسبت کم ‌هزینه‌تر‌بودن این نوع کسب و کار باعث می‌شود، روز‌به‌‌روز علاقه افراد برای راه‌اندازی کسب وکار های اینترنتی و تغییر روش های قدیمی افزایش بیابد.

با توجه به گزارش فورستور از سال گذشته، مدیران پیش بینی دیجیتال تاثیر مثبت  ۴۷ درصدی در افزایش درآمد در سال ۲۰۲۰ را برای کسب و کارهایشان تخمین زده اند. جهت کمک به صاحبان کسب و کار که چنین تغییر جسورانه ‌ای را  می‌خواهند اجرایی نمایند، راهنمای کوتاهی را آماده کرده ایم.

شما بسادگی و با انجام سه مرحله زیر می توانید، کسب و کار خود را بصورت آنلاین پیاده‌سازی کنید:

گام اول: انتخاب نام دامنه و پسوند دامنه مناسب برای کسب کار آنلاین

اگر شرکت شما هنوز یک وبسایت ندارد، در مرحله اول نیاز است دامنه ای با پسوند مناسب خریداری نمائید. انتخاب دامنه از اهمیت بالایی برخوردار  بوده و مانند انتخاب نام شرکت می باشد . نام دامنه هویت شما بر روی وب را نشان می دهد، نامی که انتخاب می کنید باید بصورت هوشمندانه معرف تجارت شما و البته پیدا‌کردن و ترویج آن بسادگی امکانپذیر باشد.

گزینه های مختلف سرویس دهنده های محلی یا بین المللی جهت خرید نام دامنه وجود دارد. در هنگام انتخاب سرویس دهنده این موضوع را در نظر بگیرید که آیا پیش بینی می کنید کسب و کار شما گسترش پبدا ‌کند.

همچنین موارد زیر را در هنگام انتخاب دامنه در نظر بگیرید:

شما می توانید پسوند .com  را انتخاب کنید که تجارت شما را بصورت بین المللی پوشش می دهد و یا از پسوندهای سفارشی که براساس کشورها وجود دارد و معرف یک محدوده و منطقه خاص است استفاده کنید. البته استفاده از پسوندهای سفارشی برای تعریف ماهیت تجارت شما و رتبه بهتر در جستجوهای محلی مناسب‌تر است اما همانطور که ذکر شد این موضوع بستگی به این دارد که کسب و کار شما محدود به یک منطقه خاص می شود و یا امکان گسترش آن وجود دارد.

در انتخاب نام دامنه به جذابیت، سادگی تایپ، کوتاهی نام و … لازم است توجه نمایید. در مطلب ۱۰ نکته جهت انتخاب بهترین نام دامنه  اطلاعات کاملتری را در این رابطه مطالعه کنید.

پس از انتخاب نام دامنه مناسب جهت ثبت دامنه می توانید از طریق بخش ثبت دامنه , دامین مورد نظرتان را در صورت آزاد بودن ثبت کنید.

گام دوم : میزبانی وب برای سایت کسب و کار اینترنتی

هنگامیکه سایتی را طراحی می کنید و می خواهید سایت توسط دیگران قابل مشاهده باشد، لازم است سایت را در فضایی آپلود کنید تا در اینترنت توسط سایرین قابل مشاهده باشد. میزبانی وب یا به اصطلاح هاستینگ امکانات و سرویس ‌هایی را که برای نمایش سایت در اینترنت نیاز است را در اختیار شما قرار می‌دهد.

شرکت های هاستینگ با توجه به نیاز های مختلف کاربران و وبسایت ها سرویس های مختلفی را ارائه می دهند و شما با توجه به فضا و ترافیک، میزان بازدید سایت  سرویس مورد نیازتان را می توانید انتخاب کنید.

برای سایت‌های شخصی، کسب و کارها و شرکت های کوچک و متوسط که نیاز های میزبانی محدودی دارند، سرویس های اشتراکی مناسب می باشند. برای شرکت های بزرگتر و سایت های پر بازدید که نیاز به پیشنیازهای امنیتی و نرم افزاری خاص دارند سرویس های سرور مجازی و اختصاصی مناسب می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرویسهای مختلف شرکت های میزبانی وب و انتخاب سرویس متناسب با نیازتان مقاله ۸ سرویس متداول شرکت های میزبانی وب را مطالعه کنید.

پس از انتخاب نوع سرویس مورد نظر از طریق لینک های زیر می توانید سرویس مورد نظرتان را ثبت کنید.

گام سوم:  فعالسازی SSL و آدرس ایمیل های شرکتی

اغلب شرکت های میزبانی وب در سرویس هایشان امکان ایجاد ایمیل را نیز برای کاربران فراهم می کنند اما در صورتیکه  ایمیل های شما و اسپم نشدن آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد نیاز است از سرویس میزبانی ایمیل استفاده کنید.

جهت امنیت سایت و انتقال امن اطلاعات نیاز به فعالسازی  SSL برای وبسایت ها وجود دارد. همچنین جهت دریافت نماد اعتماد الکترونیکی،بهبود سئو، شناخته شدن سایت بصورت امن برای گوگل و ارائه اپلیکیشن در اپ استورها نیاز به SSL می باشد.

موارد زیر نیز در رونق تجارت آنلاین شما تاثیر مثبتی خواهد داشت که لازم است آن ها را مدنظر قرار دهید:

  • طراحی وبسایت مناسب
  • محتوای با کیفیت و کاربرپسند جهت جذب مشتری و بازدیدکننده بیشتر
  • مدیریت روابط مشتری (CRM) و برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) راه حل های برای بیزنس های متوسط و بزرگ
  • راه حل های مدیریت تیمی مناسب
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته
  • مطالعات موردی و تجسم پتانسیل کسب و کار

برگرفته از [domainnews.com]

[ad_2]

لینک منبع

بازگشت به صفحه قبل
×