سرور مجازی هلند با پورت ۱۰ گیگابیت و ترافیک نامحدود

ایجاد منو و مدیریت فهرست در وردپرس

در ابتدای کار لازم میدونم ازتون به خاطر همراهیتون با مجموعه آموزش صفر تا صد وردپرس در سه شنبه های وردپرسی تشکر کنم. تقریبا با قسمت های مختلف سایت اعم از برگه ها و نوشته و دسته بندی مطالب سایت آشنا شدین. اگر این آموزش ها را ندیدین حتما بخش  ما سر بزنید. الان دیگه وقتش رسیده ببینیم چطور میتونیم محتواها و صفحاتی که ایجاد کردیم را از طریق منو در دسترس کاربرمون قرار بدیم.

در هدر وب سایت بخشی قرار داره که به اون منو وب سایت گفته میشه و در وردپرس اون را فهرست ها نام گذاری کردند. شما به هر تعدادی که میخواین میتونید منو ایجاد کنید و اون را در هدر وب سایت، و یا سایدبار نمایش بدید.
برای ایجاد و مدیریت منو ها کافیه در پیشخوان روی گزینه نمایش ، فهرست ها کلیک کنید. در این بخش میتونید فهرست های موجود در سایت را مدیریت کنید، گزینه جدیدی به منو سایت خود اضافه و یا منویی را حذف کنید.

اگر قصد ایجاد منو جدیدی را دارید، با انتخاب گزینه “فهرست تازه ای بسازید”، نامی را به فهرست خودتون انتصاب بدید و ساخت فهرست را انتخاب کنید.
همانطور که میبینید در ستون سمت راست گزینه های
برگه ها، جهت افزودن برگه های موجود در سایت به منو
نوشته ها، اضافه کردن یک پست بلاگ به منو
پیوندهای دلخواه، درج منو یا نام یوند و لینک دلخواه به منو
دسته ها، افزودن دسته بندی مطالب به سایت
در دسترس شما قرار گرفتند. طبق توضیحات داده شده کافیه نام برگه دلخواهی که میخواهید به منو خودتن اضافه کنید را از لیست برگه های موجود انتخاب و گزینه افزودن به فهرست را بزنید.

اگر مد نظر دارید که یک منو به عنوان منو اصلی باشه و زمانی که کاربر روی آن کلیک میکنه و یا ماوس خودش را نگه میداره زیر منو اون باز بشه لعد از اینکه گزینه هاتون را در فهرست چیدید کافیه که اون منو را انتخاب کنید و به سمت چپ بکشید. به این ترتیب این منو به عنوان زیر منو گزینه بالایی خودش در سایت نمایش داده میشه

برای خارج کردن یک زیر منو از این حالت با ماوس اون را نگه داشته به سمت راست درگ کنید. و برای تغییر اولویت قرار گرفتن کافیه اونها را با درگ کردن بالا و پایین کنید و به ترتیب دلخواه بچینید.

بعد از اینکه منو خودتون را مرتب کردید برای اینکه تعیین کنید که در چه جایگاهی در سایت نمایش داده بشه در بخش تنظیمات فهرست مکان نمایش دلخواه را انتخاب میکنید. که برای مثال ما فهرست بالایی را انتخاب میکنیم تا منو در هدر سایت نمایش داده بشه، برای مشاهده تغییرات دکمه ذخیره فهرست را انتخاب کنید.

در بخش مدیریت جایگاهها در منو صفحه فهرست ها، جایگاهها در پوسته نمایش داده میشه، این جایگاهها در زمان کدنویسی قالب آماده شده و اگر میخواید جایگاه جدید در مکان دیگری در قالبتون داشته باشید باید کدنویسی قالب خودتون را تغییر بدید.
چنانچه چندین منو از قبل در سایت شما ایجاد شده باشد با انتخاب فهرست مورد نظر از مقابل گزینه “برگزیدن یک فهرست برای ویرایش” میتوانید فهرست مد نظر خود را جهت ویرایش انتخاب و “گزینش ” را بزنید.

نهایتا برای مشاهده خروجی میتونید نمایش سایت را انتخاب کنید و منوی جدید ایجاد شده و یا ویرایش شده را مشاهده کنید. چنانچه میخواهید امکانات اضافه تری به منو سایتتون اضافه کنید و امکان درج آیکن در کنار عناوین منو داشته باشید یا بخشی از پست بلاگ و یا حصول به همراه تصویر آن را در منو درج کنید میتوانید از افزونه هایی که این امکانات را به سایت اضافه میکنند نظیر Uber menu و یا Max Mega Menu استفاده کنید.

خوب حالا که با منو وردپرس آشنا شدید خیلی سریع برید سراغ سایتتون و یک منو با دسترسی عالی برای کاربراتون ایجاد کنید تا به راحتی به تمامی بخش های سایت شما دسترسی داشته باشند.
امیدواریم این بخش از آموزش براتون به اندازه کافی مفید واقع شده باشه

نوشته ایجاد منو و مدیریت فهرست در وردپرس اولین بار در وبلاگ سرورپارس. پدیدار شد.