آمار دامنه در سه ماه انتهایی ۲۰۱۶

آمار دامنه در سه ماه انتهایی ۲۰۱۶

[ad_1]

در این مقاله گزارشی از آمار ثبت دامنه در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶  و مقایسه آن با سال قبل تشریح شده است.

خلاصه اجرایی

در طی سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ حدود ۳۲۹ میلیون دامنه سطح بالا (TLD) ثبت شده است که نسبت به سه ماهه سوم سال حدود ۲٫۳ میلیون ثبت نام دامنه یا ۰٫۷ درصد افزایش داشته است. دامنه های ثبت شده نسبت به سال قبل ۲۱ میلیون یا ۶٫۸ درصد افزایش داشته است  و همچنین حدود ۱۴۲ میلیون  دامنه سطح بالای کد کشورها (ccTLD)   ثبت شده است که نسبت به سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ ، ۱٫۸ درصد و نسبت به سال قبل ۳٫۱ درصد افزایش داشته است.

در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ مجموع دامنه های ثبت شده .com  و .net  حدود ۱۴۲ میلیون بوده است که نشان دهنده درصد افزایش ۱٫۷ درصدی سال به سال ثبت این دامنه هاست. طبق آمار در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۶  دامنه های com  ثبت شده حدود ۱۲۶ میلیون بوده، در حالیکه ثبت  دامنه .net  حدود ۱۵٫۳ میلیون ثبت بوده است.

در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ حدود ۸٫۸ میلیون دامنه .com  و .net ثبت شده است ، درحالیکه در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۵ مجموع دامنه های .com  و .net  ثبت شده ۱۲ میلیون بوده است.

رنکینگ پسوند دامنه های سطح بالا ثبت شده تا سال ۲۰۱۶

رنکینگ دامنه های سطح بالای کد کشورها

همانطور که ذکر شد، مجموع دامنه های سطح بالای کد کشورها (ccTLD)ثبت شده  حدود ۱۴۲ میلیون شده است که نسبت به سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ ، ۱٫۸ درصد و نسبت به سال قبل ۳٫۱ درصد افزایش داشته است و بر اساس سوابق رجیسترها حدود ۴ میلیون ثبت نام دامنه یا ۳٫۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. ثبت دامنه .tk  نسبت به سه ماهه قبلش حدود ۱٫۷ درصد و نسبت به سال ۲۰۱۵ حدود ۶٫۹ درصد افزایش داشته است.

در تصویر بالا که براساس گزارش در  ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۶ می باشد، بترتیب بیشترین ccTLD های ثبت شده ذکر شده است و همانطور که مشاهده می کنید کشور چین با .cn  بیشترین ثبت دامنه کد کشوری را داراست.

تعداد پرس و جوهای DNS

در طی سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶، تعداد پرس و جوهای روزانه بر روی سیستم نام دامنه Verisign به طور متوسط ۱۴۳ میلیارد درخواست در روز بود که حداکثر درخواست ثبت شده در طی یک روز ۳۹۸ میلیارد بوده است. فصل به فصل (یا هر سه ماه) میانگین تعداد پرس و جوهای روزانه ۱۱٫۴ درصد افزایش داشته و در بیشترین حالت به ۱۲۲٫۵ درصد رسید. سال به سال نیز میانگین تعداد پرس و جوهای روزانه ۱۶ درصد افزایش داشته است و در بیشترین حالت به ۱۰۵٫۱ درصد رسید.

پسوند دامنه های جدید

در نمودار زیر درصد تعداد دامنه های ثبت شده با پسوندهای جدید را مشاهده می کنید:

طبق گزارش اعلام شده در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶، تعداد دامنه های ثبت شده با پسوند های جدید حدود ۲۵٫۶ میلیون بوده است که ۷٫۸ درصد از تعداد کل دامنه های ثبت شده می باشد.

پسوند دامنه های جغرافیایی

طبق گزارش اعلام شده در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶، بیش از ۱۰۰۰ دامنه با پسوندهای جغرافیایی(ngTLD) ثبت شده است. در  نمودار زیر بطور خلاصه ثبت نام دامنه ها در مناطق جغرافیایی و بیشترین  درصد ngTLD ها از کل پسوند دامنه های جغرافیایی ثبت شده  ذکر شده است.چ

برترین کلمات کلیدی .com و .net در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶

در تصویر زیر  ۱۰ کلمه کلیدی که در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ و در زبان انگلیسی بیشتر استفاده شده و نشان دهنده کلمات کلیدی .com  و .net  می باشد، ذکر شده است.

در صد رشد دامنه های .com  و .net  ریدایرکت شده به محبوب ترین رسانه های اجتماعی و سایت های تجارت الکترونیک در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ نیز بصورت زیر بوده است.

برگرفته شده از [verisign.com]

[ad_2]

لینک منبع

بازگشت به صفحه قبل
×