سرور مجازی هلند با پورت ۱۰ گیگابیت و ترافیک نامحدود

مدیریت ابزارک های وردپرس

آگر آموزشهای ما را دنبال کرده باشید، حتما میدونید که از نصب وردپرس شروع کردیم و قسمت های مختلف را معرفی کردیم. امروز نوبت به معرفی بخشی رسیده که طرفدارهای زیادی داره.

بخش ابزارک های وردپرس یکی از قسمت هایی در وردپرس هست که به خاطر امکانات زیادی که در اختیار کاربر میزاره طرفدارهای خاص خودش را داره

برای مشاهده ابزارک های در دسترس هر تم کافیه از گزینه نمایش، ابزارک ها را انتخاب کنید. در این صفحه میتونید تمامی ابزارهای در دسترس که به صورت پیش ساخته در تم هستند را مشاهده کنید و به بخش های موجود در صفحه که عموما در هدر، فوتر و ساید بار سایت هستند نمایش دهید.

در برخی از تم ها برای مدیریت نمایش صفحه اصلی هم از ابزارک ها استفاده میشود و شما با انتخاب گزینه شخصی سازی در نوار بالای ویرایش صفحه اصلی، گزینه های در دسترس مربوط به مدیریت صفحه اصلی را میتونید مشاهده کنید.

وردپرس به صورت پیش فرض ابزارک هایی مانند : آخرین دیدگاهها، ابر برچسب، بایگانی، برگه ها، جستجو، متن و .. را در دسترس شما قرار میده

برای اضافه کردن هر ابزارک دو راه دارید :

  1. روی نام اون کلیک کنید و سپس از لیستی که در اختیارتون گذاشته میشه نام بخش مورد نظر جهت نمایش را انتخاب کنید.
  2. ابزارک را انتخاب کنید و در بخش مورد نظر خودتون درگ کنید

بعد از اون تغییرات مورد نظر خودتون را در ابزارک اعمال و دکمه ذخیره را بزنید.

اگر میخواید یک ابزارک را به بخش دیگری انتقال بدید کافیه اون را درگ کنید و در ستون مورد نظر خودتون رها کنید و برای مشاهده نتیجه صفحه مورد نظر را مجدد ببینید.

اگر هم تصمیم گرفتید یک ابزارک را حذف کنید کافیه روی ابزارک در بخش مورد نظر کلیک و گزینه حذف را بزنید.

از افزونه amr shortcode any widget میتونید برای نمایش ابزارک در محصولات، نوشته ها و یا برگه های سایت استفاده کنید. این افزونه را میتونید از مخزن وردپرس دانلود و روی سایتتون نصب و از بخش راهنمای اون برای نمایش اطلاعات در سایت استفاده کنید.

۶۰ درصدی شدنتون را بهتون تبریک میگم، چیزی دیگه نموده تا کامل به همه بخش های پیشخوان وردپرس مسلط بشید.

تا هفته بعد و آموزش بعدی شما را به خدا میسپاریم

 

نوشته مدیریت ابزارک های وردپرس اولین بار در وبلاگ سرورپارس. پدیدار شد.