وی پی اس سوئیس با پینگ مناسب به ایران

فیشینگ چیست و چگونه با آن مقابله گنیم؟

فیشینگ چیست و چگونه با آن مقابله گنیم؟

در دنیای امروزی که اکثر فعالیت‌های ما به صورت آنلاین انجام می‌شود، امنیت اطلاعات شخصی و مالی ما بسیار حائز اهمیت است. یکی از روش‌هایی که هکرها برای دستیابی به اطلاعات ما استفاده می‌کنند، فیشینگ نام دارد. فیشینگ به معنای تلاش برای به دست آوردن اطلاعات شخصی و مالی از طریق ارسال پیام‌های تقلبی به افراد است. این پیام‌ها معمولاً به صورت ایمیل، پیامک یا حتی پیام‌های مستقیم در شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌شوند و به طور کلی به نظر می‌رسند که از یک سازمان معتبر یا فرد مورد اعتمادی فرستاده شده‌اند.

برای مقابله با فیشینگ، اولین قدم این است که هویت فرستنده پیام را بررسی کنید. اگر پیام از یک سازمان مشهور یا بانکی ارسال شده است، بهتر است با استفاده از شماره تماس یا آدرس ایمیل رسمی آن سازمان تماس بگیرید و از صحت پیام اطمینان حاصل کنید. همچنین، هرگز اطلاعات شخصی و مالی خود را در پیام‌هایی که از طریق ایمیل یا پیامک دریافت می‌کنید، وارد نکنید. برای اطمینان بیشتر، می‌توانید از طریق وبسایت رسمی سازمان یا بانک، وارد حساب خود شوید و اطلاعات را به‌روزرسانی کنید.

با رعایت این نکات و هوشیاری در برابر پیام‌های تقلبی، می‌توانید از فیشینگ جلوگیری کنید و اطلاعات شخصی و مالی خود را در امان نگه دارید.