فعال کردن SSL رایگان در هاست سی پنل Cpanel

فعال کردن SSL رایگان در هاست سی پنل Cpanel

[ad_1]

بنا به درخواست تعدادی از مشترکین محترم IRANPAGE  این آموزش تدارک دیده شده است.

از مزایای SSL ، رمزنگاری شدن اطلاعاتی است که کاربر شما از مرورگر به سمت سرور ارسال می کند. از مزایای دیگر آن اعتبار و ارجحیت بالای وبسایت در موتورهای جستجو بویژه گوگل می باشد.
از معایب SSL در ایران می شود به کند شدن لود شدن سایت برای مشتریانی که از اینترنت ضعیفی استفاده می کنند می باشد.

۱- وارد سی پنل شوید

۲- وارد گزینه Let’s Encrypt شوید . در این صفحه لیست ssl های فعال برای دامنه های خود را می بینید.

همانطور که در عکس فوق می بینید کلیه سابدامنه های iranpage دارای ssl فعال هستند و روزهای مانده تا انقضا در ستون آخر سمت راست نوشته شده . صادر کننده این اس اس ال نیز ( ستونی که نوشته شده provider ) سی پنل هست.در آپدیت جدید سی پنل توسط خود Cpanel اس اس ال رایگان صادر می شود.

نکته بسیار مهم » برای تست اینکه آیا ssl سی پنل برای شما به صورت گرین بار می آید یک فایل به اسم test.txt در هاست ایجاد کنید و آنرا به صورت https فراخوانی کنید . ( مثلا https://config-server.ir/test.txt ) اگر به صورت گرین بار بود از گزینه ۷ به بعد این آموزش را بخوانید و اگر نبود از گزینه ۳ به بعد شروع کنید به خواندن.

۳- برای نصب اس اس ال let’s encrypt به جای cpanel ابتدا وارد بخش  SSL/TLS سی پنل شوید . بر روی گزینه  Manage SSL Hosts کلیک نمایید و دامنه یا سابدامنه مورد نظر را از جدول یافته و بر روی دکمه uninstall جلوی آن کلیک نمایید تا SSL صادر شده توسط سی پنل حذف شود.

۴- مجدد به بخش Let’s Encrypt برگردید

۵- روی New SSL Cerificate کلیک نمایید .

۶- از لیست دامنه را انتخاب کنید و در باکس زیر آن نیز مجدد روی آن دامنه کلیک کنید و submit را بزنید. ( چند دقیقه صبر کنید ممکن است کمی لود آن طول بکشد )

وقتی پیغام The certificate was successfully installed on the domain “ads.iranpage.net”.صادر شد اس اس ال Let’s Encrypt صادر می شود.

۷- وارد بخش مدیریت اسکریپت خود شوید ، به بخش تنظیمات آن بروید و آدرس سایت را با https وارد کنید.

۸- حالا باید کلیه ریکوئست های http را به https هدایت کنید ( با این آموزش )

۹- حال شما باید عکس های قدیمی مطالب خود را به https هدایت کنید ، عکس هایی که از این پس آپلود می کنید خودکار روی https می روند. برای این کار اگر سایت شما وردپرسی هست افزونه https://wordpress.org/plugins/search-and-replace/ را نصب نمایید و در این افزونه عبارت http://domain.com را جستجو و با https://domain.com جایگذاری کنید. ( به جای domain.com آدرس دامنه خودتان را بنویسید )

اگر سایت شما وردپرسی نیست فقط اقدام به خواندن نوشته های قرمز رنگ نمایید !

دیتابیس را دانلود کنید .

با یک ویرایشگر متنی پیشرفته ( notepad++ یا adobe Dreamweaver ) فایل دیتابیس را باز کنید و عبارت http://domain.com را جستجو و با https://domain.com جایگذاری کنید. ( به جای domain.com آدرس دامنه خودتان را بنویسید ) . سپس دیتابیس را ذخیره کنید.

یک دیتابیس جدید در هاست بسازید و فایل sql را که اصلاح کرده اید آپلود نمایید. پس از آپلود موفق مشخصات دیتابیس جدید را فایل کانفیگ اسکریپت جای دهید.

۱۰ –  در قالب اگر فایل js یا css ای از http فراخوانی می شود آنرا اصلاح و https کنید.

۱۱- حال مراحل ۵ به بعد این آموزش را انجام دهید تا ورودی های خود را از گوگل حفط کنید.

The post فعال کردن SSL رایگان در هاست سی پنل Cpanel appeared first on کانفیگ سرور.

[ad_2]

لینک منبع

بازگشت به صفحه قبل
×