علت بالا رفتن حجم Other Usage در سی پنل چیست؟

علت بالا رفتن حجم Other Usage در سی پنل چیست؟

توضیحات برای یوزرها :

این مصرف مربوط به فایل های متعلق به سرویس شما می باشد که خارج از فضای میزبانی شما در سرور قرار دارند ( در واقع خارج از پوشه های قابل دسترس در اکانت شما ) . این فایل های اصولا فایل ها tmp مربوط به Session های Mysql و web و تراکنش و پراسس های PHP سایت شما می باشند که در سایت های Dynamic مانند WordPress می تواند تا ۵۰ یا ۶۰ مگابایت حجم صرفا مربوط به فایل های tmp مربوط به PHP شما ایجاد شود. متناسب با تکنولوژی به کار رفته در وب سایت شما بخش Other Usage می تواند خالی و یا دارای حجم باشد.

چطور می توان هیچگونه مصرفی در بخش Other Usage نداشت؟
تنها در صورتیکه این مورد ممکن می باشد که:
– از کد/اسکریپت و صفحات Dynamic استفاده ننمایید و صرفا صفحات html داشته باشید
– به هیچ عنوان از دیتابیس استفاده ننمایید
– از سرویس ایمیل استفاده ننمایید (فایل های tmp ارسال و دریافت ایمیل و .. در پوشه ی tmp سرور با ownership شما ذخیره شده و حجم آن در Other usage برای شما محاسبه می شود)
لذا با توجه به توضیحات فوق در صورت استفاده از web application های امروزی خالی بودن بخش other usage عملا امکان پذیر نمی باشد و همواره در این بخش دارای usage خواهید بود.

توضیحات برای مدیران سرور :

هر گاه فایلی در سرور با uid و gid نام کاربری یوزر مربوطه در سرور باشد ، حتی اگر در اکانت آن یوزر نباشد این فضا برای یوزر محاسبه می شود .
این فایل ها بیشتر کجا هستند ؟
۱- پوشه های tmp و پوشه های backup بیشترین جاهایی هستند که این موارد وجود دارند و موجب محاسبه برای کاربر می شوند . البته فایل فشرده بک آپ ها خیر ولی اگر بک آپی ریستور شده باشد و در مسیری در سرور شما ذخیره شده باشد برای آن یوزر محاسبه می شود چراکه gid و uid آن یوزر را در خواص خود دارا خواهد بود
با دستور زیر می شود این فایل ها را دید

find / -user USERNAME

که به جای USERNAME در باکس فوق ، نام کاربری هاست مربوطه را وارد نمایید
منبع : کانفیگ سرور 

 

بازگشت به صفحه قبل
×