وی پی اس سوئیس با پینگ مناسب به ایران

سرویس های سافت لایر (SoftLayer) – بخش دوم

[ad_1]

مرکز داده و دیتاسنتر سافت لایر (SoftLayer) – بخش اول

ذخیره ساز ابری و انتقال محتوا

Softlayer  امکان ارائه Object Storage ،Block storage ،File storage ،Mass storage سرور، بکاپ اطلاعات و شبکه انتقال محتوا (CDN) را دارد.

Object Storage فضایی بری ذخیره سازی اطلاعات فاقد ساختار نظیر ایمیج های ماشین مجازی و ایمیل های بایگانی شده می باشد که هزینه این فضا با توجه به میزان مصرف آن محاسبه می شود و دارای قابلیت انتقال امن فایل ها و هماهنگی و یکچاره سازی با CDN های Softlayer را برخوردار می باشد.

Block Storage برای ذخیره اطلاعات تا ۱۲ ترابایت در نظر گرفته شده است و می تواند فضای ذخیره سازی اطلاعات سرور های Softlayer  را افزایش دهد، در حال حاضر دو نوع block storage  موجود است:

۱- پایدار endurance

۲- کارایی performance

عمده استفاده از نسخه پایدار شامل snapshots ،replication برای کسب و کار های پایدار و مستمر و دیتابیس های بزرگ و همچنین ایجاد فایل سیستم هایی است که برای برنامه ها و سرویس های مختلف به صورت مشترک مورد استفاده قرار میگرید، است. نسخه کارا برای دیتابیس های Nosql و مواردی که نیاز به input/output زیادی می باشند، قابل استفاده است.

فضای ذخیره فایل یا File storage نیز دارای دو نوع  پایدار و کارایی است. نوع پایدار برای فایل های بکاپ و بایگانی اطلاعات و همچنین ذخیره ایمیج های (server images) مرتبط با ماشین های مجازی استفاده می شود. نوع کارایی برای مدیریت زیرساخت های مجازی و تحلیل کردن داده های کلان و رسانه های دیجیتال استفاده می شود.

Data Backup قابلیت بکاپگیری خودکار در SAN (که به Evault معروف می باشد) و یا هارد به هارد (Disk to Disk) را ارائه می دهد که می توانند در سرور های مختلف که R1Soft نامیده می شوند، پخش و یا توزیع شوند. Evault برای بکاپ گیری و بازیابی در سطح enterprise  می باشد، که تنها دسترسی آن از طریق سرور به صورت Local برای هر مرکز داده softlayer  میسر می باشد و می توان به صورت ساعتی، روزانه و هفته ای و یا هر بازه ای دلخواه زمانبندی شود. R1Soft یک مرکز مدیریت و مخزن اطلاعاتی دارد. محافظت اطلاعات در سطح Block، هر دیسک حافضه سرور تنها در یک نقطه از بازیابی، نگهداری می شود که این کارایی و بهره وری storage را افزایش می دهد.

CDN یا شبکه انتقال محتوا، اطلاعات را بین بیست چهار موقعیت جغرافیای مختلف توزیع می کند که این کار فاصله رد و بدل اطلاعات و رسیدن به کاربر نهایی را کوتاه می کند، علاوه بر این باعث کاهش latency و به جلوگیری از تجمع ترافیک و زیاد شدن آن در یک بستر شبکه کمک می کند.

شبکه مرتبط با سرویس ها

مشتریان قادراند که ظرفیت بستر شبکه خود را شخصی سازی نمایند، از این رو آنها می توانند Uplink شبکه سرور خود را ارتقا دهند و یا ترافیک را مدیریت کنند. (load balancing)

Load balancing به کاربران اجازه توزیع بار ترافیکی سرور ها به صورت محلی(local) و جهانی (global) و استفاده از گزینه های مرتبط با  high-availability را میدهد.

لوازم شبکه (Network appliances) سختی تامین سخت افزار و نرم افزارهای مختلف از قبیل روترها، فایروال ها، و لود بالانسر ها را با ترکیب و تبدیل آنها به یک بستر و راهکار نرم افزاری از بین می برد. ارتقا سرور شامل ارتقا سرعت پورت، افزایش پهنای باند و ایپی های اضافی اعم از نسخه ۴ و ۶ می باشد، همچنین IBM سرویس ثبت دامنه نیز دارد.

لینک مستقیم (Direct Link) اجازه دسترسی و اتصال مشتریان به زیر ساخت های خصوصی آنها با Softlayer را می دهد. روتینگ محلی (local routing) که روشی استاندارد برای ارتباط می باشد، به مشتریان امکان ارائه ترافیک نامحدود بین شبکه مشتری و شبکه مرکز داده Softlayer داده است. روتینگ جهانی (Global routing) دسترسی مشتریان از شبکه خود به شبکه جهانی مراکز داده Softlayer  را امکان پذیر میکند، با این حال تمام ترافیک ورودی به صورت نامحدود و رایگان بوده در حالی که ترافیک خروجی در صورتی که از حد مجاز تعیین شده بگذرد شامل هزینه است که این، به نوع لینک ارتباطی بکار رفته وابسته است. لینک مستقیم دارای ۳ نوع ورودی می باشد:

– از طریق یک ارائه دهنده خدمات شبکه

– ارائه دهنده سرویس Cloud

– colocation

سرور اختصاصی IBM

[ad_2]

لینک منبع