سرور مجازی پورت 10 گیگابیت هلند همراه با ترافیک نامحدود موجود شد

سرویس مخفی سازی اطلاعات دامنه چیست؟

[ad_1]

با توجه به اینکه اطلاعات  whois دامنه ها  به راحتی توسط کاربران اینترنت قابل دستیابی می باشد، برخی از مراکز ثبت دامنه خدماتی ارائه می دهند که با استفاده از آن می توان اطلاعات whois را مخفی نمود.

اطلاعات whois  شامل اطلاعاتی نظیر آدرس ایمیل ، نام ، نام خانوادگی ، شماره های تماس می باشد که در سایتهایی نظیر whois.sc  یا who.is  قابل دسترس می باشد.

با توجه به اینکه مخفی کردن اطلاعات whois  هزینه بر می باشد، دلیل استفاده از این امکان نیازمند بررسی می باشد. همانطور که در تصویر زیر قابل مشاهده است به این نوع ثبت دامنه proxy-registration می گویند.

در ایران سرور این امکان وجود دارد و شما می توانید در زمان ثبت این امکان را اضافه کنید و یا در پرتال کاربری خود در مدیریت دامنه این امکان را فعال کنید.

به طور کلی نام دامنه می تواند کلیه اطلاعات شخصی یا شرکتی افراد را نمایش داده و هر شخص قادر است از طریق چک کردن آن اطلاعات مربوط و مورد نظر خود را به دست آورد.

فواید مخفی کردن اطلاعات مالک دامنه در whois:

– امنیت: بعد از فعال کردن whois protection اطلاعات مربوط به آدرس پستی، شماره تلفن و شماره فکس قابل مشاهده نمی باشند ، این مورد امنیت شما را در برابر حملات اینترنتی و یا حملات فیشینگ و SCAM تا حد زیادی حفظ میکند.

– جلوگیری از دریافت اسپم: اطلاعات whois دامنه ها یک دیتابیس بزگ برای کمپانی های ارسال ایمیل انبوه می باشند. بدون مخفی کردن اطلاعات دامنه این شرکت ها قادرند به راحتی به نام و ایمیل شما دسترسی پیدا کرده و از آن به عنوان یک منبع برای ارسال اسپم استفاده کنند. پس از فعال کردن whois protection  آدرس ایمیل شما در نتایج whois  نمایش داده نمی شود.

اخیرا اسپم هایی ارسال می شود که دامنه شما در حال انقضا است که با فعالسازی whois protection یا id shield  می توانید از دریافت این اسپم ها مصون باشید.

جلوگیری از هک شدن دامنه: با توجه به اینکه بخش وسیعی از اطلاعات در whois دامنه نمایش داده می شود، افراد می توانند نسبت به جعل هویت اقدام نموده و با روش های هک اجتماعی دامنه را به مالکیت خود درآورند.

اگر به سایت زیر سری بزنید و آدرس ایمیل خود را وارد کنید ، لیستی از دامنه هایی که ثبت نموده اید مشاهده می شود.

http://domainbigdata.com

اینجاست که متوجه می شوید چه دیتابیس هایی از اطلاعات شما در دنیای اینترنت وجود دارد که با فعال نمودن این گزینه براحتی می توانید ازین خطرات در امان باشید.

چنانچه سوال دیگری در این مورد دارید از طریق ارسال تیکت یا شماره ۰۵۱۳۱۷۷۶ با ما در ارتباط باشید.

[ad_2]

لینک منبع