سرور مجازی هلند با پورت ۱۰ گیگابیت و ترافیک نامحدود

اضافه کردن هارد به لینوکس

نحوه اضافه کردن هارد به لینوکس چگونه است

با گسترش روزافزون تکنولوژی، نیاز به افزایش فضای ذخیره سازی در سیستم عامل لینوکس نیز افزایش یافته است. اضافه کردن هارد جدید به سیستم لینوکس می‌تواند به شما امکان دسترسی به فضای بیشتری برای ذخیره سازی اطلاعات و فایل‌ها را بدهد.

در این مقاله، به شما نحوه اضافه کردن هارد به لینوکس را به طور کامل آموزش خواهیم داد. از نصب هارد جدید تا فرمت کردن آن و اضافه کردن آن به فضای ذخیره سازی سیستم عامل لینوکس، تمام مراحل را به صورت دقیق و کامل توضیح خواهیم داد.

با مطالعه این مقاله، شما قادر خواهید بود به راحتی هارد جدید خود را به سیستم عامل لینوکس اضافه کرده و از فضای بیشتری برای ذخیره سازی اطلاعات خود بهره‌برداری کنید.

افزودن هارد به لینوکس

برای اضافه کردن هارد به سیستم عامل لینوکس، ابتدا باید هارد جدید را به کامپیوتر متصل کنید. سپس با استفاده از دستور fdisk -l، لیست تمام هاردهای متصل به سیستم را مشاهده کنید. بعد از شناسایی هارد جدید، از دستور fdisk /dev/sdX استفاده کنید (جای X را با حرف مربوط به هارد جدید جایگزین کنید) تا به بخش برنامه fdisk وارد شوید. در اینجا می توانید بخش های مورد نیاز را برای هارد جدید ایجاد کنید. سپس با استفاده از دستور mkfs.ext4 /dev/sdX1 (جای X را با حرف مربوط به هارد جدید جایگزین کنید)، فرمت دیسک جدید را ایجاد کنید. در نهایت، با استفاده از دستور mount /dev/sdX1 /mnt (جای X را با حرف مربوط به هارد جدید جایگزین کنید)، هارد جدید را به مسیر /mnt متصل کنید.

استفاده از هارد اضافی در لینوکس

بعد از اضافه کردن هارد جدید به لینوکس، می توانید از آن برای ذخیره و دسترسی به داده ها استفاده کنید. با استفاده از دستور df -h، می توانید فضای ذخیره سازی هارد جدید را مشاهده کنید. سپس با استفاده از دستور cd /mnt، به مسیر متصل شده با هارد جدید بروید. از این پس می توانید فایل ها و پوشه های مورد نظر را در این مسیر ایجاد و مدیریت کنید. همچنین می توانید با استفاده از دستور umount /mnt، هارد جدید را از سیستم جدا کنید. برای استفاده مجدد از هارد، می توانید با استفاده از دستور mount /dev/sdX1 /mnt (جای X را با حرف مربوط به هارد جدید جایگزین کنید)، آن را مجدداً به سیستم متصل کنید.